Afdelingsledere

Nyborg Voldspils organisation er opdelt i afdelinger, der tager sig af de forskellige områder omkring vores forestillinger, drift og vedligehold af Slotsmøllen samt øvrige opgaver.

Har du spørgsmål eller forespørgsler til de enkelte afdelinger er du velkommen til at kontakte afdelingslederne nedenfor:

Annoncer:
Palle Gram
annonce@nyborgvoldspil.dk

Billetkontor:
Johnny Andersen
johnny@nyborgvoldspil.dk

Forestillingsleder:
forestilling@nyborgvoldspil.dk

Frisør:
Bente Olesen
frisoer@nyborgvoldspil.dk

Fotograf:
Palle Gram
foto@nyborgvoldspil.dk

Salg af fotos sker ved direkte henvendelse til Palle Gram

IT:
it@nyborgvoldspil.dk

Kontrollør:
Finn Kristiansen
kontrol@nyborgvoldspil.dk

Kostumelager:
Dorthe Vestermann 
kostumeudlejning@nyborgvoldspil.dk

Udlejning af kostumer sker efter aftale på ovenstående mail, udlevering sker på onsdage klokken 19-21.

Lyd:
lyd@nyborgvoldspil.dk

Lys:
lys@nyborgvoldspil.dk

Makeup:
Bente Olesen
bente@nyborgvoldspil.dk

Presse/Markedsføring
Sidsel Andresen
presse@nyborgvoldspil.dk

Regi:
Christina Agermose
regi@nyborgvoldspil.dk

Udlejning af rekvisitter sker efter aftale på ovenstående mail

Regnskab:
Kirsten Salin
regnskab@nyborgvoldspil.dk

Restauration:
Jette Pedersen
restauration@nyborgvoldspil.dk

Sceneopbygning
Ole Boysen og Svend Lindhardt
scene@nyborgvoldspil.dk

Spisetelt:
spisetelt@nyborgvoldspil.dk

Sponsor:
Palle Gram
sponsor@nyborgvoldspil.dk

Systue:
Susanne Moltke Hvilsom
systue@nyborgvoldspil.dk

Udlejning af lokaler i Slotsmøllen
Jette Pedersen
udlejning@nyborgvoldspil.dk

Vinterskolen:
Maria Nielsen
vinterskole@nyborgvoldspil.dk

Web:
Simon Falk
webmaster@nyborgvoldspil.dk