Afdelingsledere

Nyborg Voldspils organisation er opdelt i afdelinger, der tager sig af de forskellige områder omkring vores forestillinger, drift og vedligehold af Slotsmøllen samt øvrige opgaver.

Har du spørgsmål eller forespørgsler til de enkelte afdelinger er du velkommen til at kontakte afdelingslederne nedenfor:

Annoncer:
Palle Gram
annonce@nyborgvoldspil.dk

Billetkontor:
Johnny Andersen
johnny@nyborgvoldspil.dk

Forestillingsleder:
forestilling@nyborgvoldspil.dk

Fotograf:
Palle Gram
foto@nyborgvoldspil.dk

Salg af fotos sker ved direkte henvendelse til Palle Gram

Hår/sminke:
Louise Nordstjerne
louise@nyborgvoldspil.dk

Kontrollør:
Finn Kristiansen
kontrol@nyborgvoldspil.dk

Kostumelager:
Dorthe Vestermann 
kostumeudlejning@nyborgvoldspil.dk

Udlejning af kostumer sker efter aftale på ovenstående mail, udlevering sker på onsdage klokken 19-21.

Lyd:
Nicolaj Dencker Rasmussen
lyd@nyborgvoldspil.dk

Lyd:
Nicolaj Dencker Rasmussen
lys@nyborgvoldspil.dk

PR/Markedsføring:
Simon Falk
pr@nyborgvoldspil.dk

Pressekontakt:
Sidsel Andresen
presse@nyborgvoldspil.dk

Regi:
regi@nyborgvoldspil.dk

Udlejning af rekvisitter sker efter aftale på ovenstående mail

Regnskab:
Kirsten Salin
regnskab@nyborgvoldspil.dk

Restauration:
Jette Pedersen
restauration@nyborgvoldspil.dk

Sceneopbygning
Steen Blicher Olsen og Ove Nielsen
scene@nyborgvoldspil.dk

Spisetelt:
spisetelt@nyborgvoldspil.dk

Sponsor:
Palle Gram
sponsor@nyborgvoldspil.dk

Systue:
Susanne Moltke Hvilsom
susannehvilsom@nyborgvoldspil.dk

Udlejning af lokaler i Slotsmøllen:
Jette Pedersen
udlejning@nyborgvoldspil.dk

Vinterskolen:
Maria Kronborg
vinterskole@nyborgvoldspil.dk

Web og sociale medier:
Simon Falk
webmaster@nyborgvoldspil.dk


>